Kodulehe tegemiseks on mitu võimalust. Üks võimalus on kasutada mõnda ettedisainitud kodulehe struktuuri, mida vastavalt oma vajadustele võimaluste piires kohandada. Teine võimalus on arendada nullist välja täiesti unikaalse disaini ja rakendustega leht. Võrdleme neid kahte võimalust ja toome välja mõlema head ja vead, mida tasub enne otsustamist kindlasti kaaluda.

valmislahendus

Millisel juhul eelistada valmislahendust?

Valmislahendus tähendab olemasolevat kodulehe formaati, mille puhul osa lehe kujundusest ja funktsionaalsustest on fikseeritud. Kõige levinum on kodulehe tegemiseks WordPressi platvorm, mille puhul on Teil võimalik valida enam 7000 erineva disainiga valmislahenduse vahel. See aga ei tähenda, et Teie koduleht hakkab välja nägema nagu kõigi teiste oma. WordPressi valmislahendustel on hulgaliselt kohandamisvõimalusi, mis aitavad kodulehte isikupäraseks muuta. Näiteks saab muuta lehe blokkide järjestust, disainis kasutatud värve ja fonte, elementide nagu nupud, nooled jms disaini. Kohandamisel on küll piirangud, kuid võimalusi on siiski piisavalt, et see oleks Teie ettevõtte brändi nägu. Isikupärasuse suurendamiseks tasub panna rõhku originaalsesse pildimaterjali ja heasse sisusse.

> Loe lisaks, millised on hea kodulehe 5 kõige olulisemat omadust

Valmislahenduste tugevaks eeliseks on kodulehe arendamise kiirus ja soodsam hind. Kuna kodulehe koodi ei pea nullist kirjutama, vaid ainult kohandama, siis ei kulub sellele vähem aega kui erilahenduse tegemine nõuaks. Seega on valmislahendus on sobiv neile, kelle äri ja tootevalik saavad hakkama tavapäraste, levinud funktsionaalsustega, mis on WordPressi platvormi poolt juba välja arendatud. Samuti eelistavad kodulehe tegemisel valmislahendust sageli need, kes vajavad võimalikult kiiret ja kuluefektiivset lahendust.

> Loe siit, miks tasub eelistada WordPress platvormi.

Millisel juhul eelistada eridisainiga kodulehte või e-poodi?

Eridisainiga kodulehe tegemisel luuakse esmalt ainulaadne kujundus, sellele järgneb lehe tehniline teostus, kus disain ühendatakse soovitud funktsionaalsustega. See tähendab, et leht ehitatakse üles nullist, mis võimaldab luua unikaalse disaini ja funktsionaalsusega lehe, mida kellelgi teisel ei ole.

Eridisainiga kodulehe tegemise eeliseks on, et selle arendamisel saab maksimaalselt arvestada Teie ettevõtte klientide, nende vajadustega, tootevaliku eripäradega ja brändinguga. Kodulehe arendustiim saab välja arendada väga spetsiifilisi funktsionaalsusi, mida valmislahenduse puhul ei ole võimalik lehele lisada.

Eridisainiga kodulehe tegemine vajab tellija poolt ka rohkem kaasamõtlemist ja koostööd. Eridisainilahendused on kallimad ja nende arendamine võtab ka tavaliselt rohkem aega, kuna kõik funktsionaalsused ja disainielemendid on vaja arendustiimil kodeerida. Samas on tagatud, et Teie koduleht on täiesti unikaalne ja paistab konkurentide omadega võrreldes positiivselt silma.

> Loe siit, kuidas valida erilahenduse teostamiseks õige IT-partner.

Nagu näha, siis eeliseid ja puudusi on mõlemal variandil. Kõige sobivama lahenduse saame Teile pakkuda, kui võtate meiega ühendust ja selgitate oma ettevõtte ärilisi huve ja ootuseid kodulehele.